Czemu technologia LED to ewolucjaCzemu technologia LED to ewolucja oświetlenia?

Niedrogie, ekologiczne, wydajne, błyskotliwe, nieograniczające - oto oświetlenie LED, jakie coraz swobodniej wkracza do wnętrz mieszkań, biur, restauracji czy pojazdów. Lampy led użytkowane są nie wyłącznie jako detale dekoracji wnętrz mieszkalnych lub lampy oświetlające drogę w pojazdach - to także idealne i elastyczne źródła światła, jakie zezwalają zaakcentować piękno obiektów i innych konstrukcji. Czemu świat oszalał na punkcie LED i z jakiego powodu tak właściwie należałoby zastąpić sztampowe https://strefalamp.pl oświetleniem tym właśnie rodzajem? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wszelkie zapytania.

Tak de facto odpowiedź zawarliśmy w pierwszym zdaniu tego wpisu. Tam podaliśmy najważniejsze cechy, jakie gwarantuje oświetlenie LED. Postaramy się wyłącznie wytłumaczyć, czym tak w istocie znamionuje się taśma LED oraz co odpowiada za jej sukces:

• Niska cena - w porównaniu z cenami tradycyjnych żarówek, LED często są tańsze. Naturalnie ostateczna cena zależy od mocy, długości taśmy LED czy jej jakości, niemniej jednak w przeliczeniu na czas świecenia/witalność i moc, LED jest o wiele bardziej ekonomicznym wyborem. Na domiar tego lampy tego typu nie nagrzewają się tak, jak stereotypowe żarówki, co też ma kolosalne znaczenie. Lampy led pobierają też o wiele mniej prądu, a jak nie ulega wątpliwości, mniej prądu = mniejsze opłaty.

• Ekologia - LED działają dłużej, świecą poprawniej, wytwarzają mniej ciepła - to ma gigantyczny wpływ na otoczenie. To naturalnie dzięki stosowaniu tego rodzaju oświetlenia, nie musimy bez ustanku zmieniać żarówek. Poza tym technologia ta zużywa znacznie mniej prądu, jaki generowany jest z elektrowni (w większości wypadków węglowych, taśma ledowa dość mało ekologicznych).

• Wydajność - lampy oraz taśmy LED świecą dłużej, zestawienia podają, że żywotność jest nawet 80% wyższa, niż w przypadku szablonowych żarówek. Właśnie dlatego jeśli nie pragniemy bezustannie biegać do sklepu po następne żarówki, prawidłowiej postawić na lampy lub ewentualnie żarówki LED.

• Wymienialność i dekoracja - normalna żarówka jest w wielu przypadkach niesłychanie ograniczona, jeżeli chodzi o barwę światła. Niemożliwe są dobre pokazy lub chociażby przeciętne zdobienie obłych krawędzi. Taśma LED bez kłopotu się zgina, co zezwala dopasować oświetlenie do prywatnych potrzeb. To dzięki lampom oraz taśmom LED, w wielu przypadkach oświetla się budynki oraz tworzy różnorodnego typu pokazy świetlne.

• Brak ograniczeń kolorystycznych - wisienką na torcie jest brak limitów kolorystycznych. Taśma LED czy też lampa z wkomponowanym kontrolerem pozwala zaadaptować kolor światła i intensywność. Możemy nawet uruchomić pokaz świetlny, tworząc wspaniałe pokazy. Zwykła żarówka niestety tego nie umie.

Top